Děkujeme všem, kteří pomáhají chránit společné dědictví

Nadace Chebský les
Chci přispět
Chebské krovy byly nominovány na Památku roku

Chebské krovy byly nominovány na Památku roku

Na setkání členů Karlovarské sekce Sdružení historických sídel a měst Čech, Moravy a Slezska (dále SHSČMS) dne 1.2.2018 byl projekt Nadačního fondu Historický Cheb nominován za Karlovarský kraj do celorepublikové soutěže pořádané SHSČM na titul Památka roku.

V roce 2018 dostane město Cheb obdivuhodný dar.

Mistr tesař z Parksteinu vytvořil model krovu Gablerova domu a na další model už mu připravují plány.
Více

Nadační fond Historický Cheb nabízí k zapůjčení výstavu o chebských krovech

Historické krovy – chebský fenomén je česko-německá výstava, kterou Nadační fond Historický Cheb aktuálně nabízí k zapůjčení. Tuto možnost mohou zájemci využít až do května 2018
Více

Úspěšné projekty našeho fondu

Historické krovy - chebský fenomén

Dochované chebské krovy tvoří nejvýznamnější soubor těchto jedinečných historických dřevěných konstrukcí datovaný od středověku do poloviny 20. století na území ČR.

Obnova božích muk

Neobvyklý kamenný artefakt se stal centrem zájmu členů nadačního fondu.

Rekultivace parku v Podhradu

V Podhradu, na konci ulice Ke křížům je odpočinkové místo s několika smírčími kříži a kamenným podstavcem, na kterém kdysi stála socha sv. Jana Nepomuckého.

Rekonstrukce věží kostela sv. Mikuláše v Chebu

Myšlenka rekonstrukce věží kostela byla přítomná od samého počátku fungování nadačního fondu. Měla odstranit šrám, který utrpělo panorama města při jednom z posledních leteckých náletů v roce 1945.

Obnova vyhlídkového altánu na Zlatém vrchu

Po vyhlídkovém altánu zbyly na Zlatém vrchu v Chebu pouze patky sloupů. Stal se proto dalším z objektů, který vybrali členové správní rady nadačního fondu k obnově.

Nadační fond rekultivoval hřbitov Krásné Lípy

Ze zdevastovaného prostoru, jehož zkáza nastala kvůli blízkosti železné opony, se stalo důstojné pietní místo v srdci sjednocené Evropy

Adopce hrobu s náhrobkem od chebského rodáka

Hrob germanisty, profesora pražské univerzity Ferdinanda Dettera je ozdoben unikátním náhrobkem, postaveným sochařem Adolfem Mayerlem, který se narodil v Chebu jako syn místního proslulého hrnčíře. Vystudoval keramickou školu v Teplicích a stal se mistrovským žákem J. V. Myslbeka na pražské Akademii.

Velká křížová cesta v Hrozňatově

Nadační fond Historický Cheb, který instaloval tuto informační tabuli, bude usilovat o znovuobnovení celé poutní cesty se všemi jejími zastaveními.

Úpravy památníku židovského hřbitova

V tomto případě nadační fond vyslyšel návrh obyvatelky Chebu a po zjištění stavu památníku se správní rada ujala nápravy zanedbaného stavu pomníku.

Chebská lavička v Marktredwitz

Umístit vlastními náklady lavičku u chebské kašny v blízkosti Egerlandského muzea v Marktredwitz shledala správní rada jako přínosné rozšíření aktivity, a tím i informace o své existenci a činnosti, za hranice města.

Odpočinkové zákoutí, kterému dominuje Goethova lavička

Pod hrází přehrady Skalka vzniklo za pomoci Nadačního fondu Historický Cheb a ve spolupráci s další městskou nadací Chebský Les, která finančně přispěla na rekultivaci tohoto prostoru, příjemné zákoutí, kterému dominuje Goethova lavička.

Zřizovatelem Nadačního fondu Historický Cheb je Město Cheb.

Navštivte stránky dalších projektů či webové stránky města.

Oficiální webové stránky města Chebu | Interaktivní encyklopedie města Chebu | Cheb na Facebooku