Úspěšné projekty našeho fondu
Dochované chebské krovy tvoří nejvýznamnější soubor těchto jedinečných historických dřevěných konstrukcí datovaný od středověku do poloviny 20. století na území ČR.
Tesařský mistr z Německa věnoval Chebu modely unikátních krovů
Využití ekonomického a společenského potenciálu kulturního dědictví prostřednictvím vzdělávacı́ch a turistických produktů na příkladu historických krovů.
Nadační fond Historický Cheb ve spolupráci s dalšími organizacemi a spolky pořádal na podzim 2019 několik vzpomínkových akcí k připomenutí osobnosti Ing. Antona Harta.
Krov přístřešku je replikou nejstaršího krovu v Čechách
V Kulturním centru Svoboda v Chebu se ve dnech 17. – 19. října 2019 sejdou odborníci na
historické krovy, kteří budou diskutovat o možnostech prezentace a zpřístupňování
historických krovů.
V roce 2019 uplyne 700. let od postavení krovu nad presbytářem františkánského kláštera v Chebu. Ten je nejstarším známým dendrochronologicky datovaným krovem na území České republiky.
Neobvyklý kamenný artefakt se stal centrem zájmu členů nadačního fondu.
V Podhradu, na konci ulice Ke křížům je odpočinkové místo s několika smírčími kříži a kamenným podstavcem, na kterém kdysi stála socha sv. Jana Nepomuckého.
Myšlenka rekonstrukce věží kostela byla přítomná od samého počátku fungování nadačního fondu. Měla odstranit šrám, který utrpělo panorama města při jednom z posledních leteckých náletů v roce 1945.
Po vyhlídkovém altánu zbyly na Zlatém vrchu v Chebu pouze patky sloupů. Stal se proto dalším z objektů, který vybrali členové správní rady nadačního fondu k obnově.
Ze zdevastovaného prostoru, jehož zkáza nastala kvůli blízkosti železné opony, se stalo důstojné pietní místo v srdci sjednocené Evropy
Hrob germanisty, profesora pražské univerzity Ferdinanda Dettera je ozdoben unikátním náhrobkem, postaveným sochařem Adolfem Mayerlem, který se narodil v Chebu jako syn místního proslulého hrnčíře. Vystudoval keramickou školu v Teplicích a stal se mistrovským žákem J. V. Myslbeka na pražské Akademii.
Nadační fond Historický Cheb, který instaloval tuto informační tabuli, bude usilovat o znovuobnovení celé poutní cesty se všemi jejími zastaveními.
V tomto případě nadační fond vyslyšel návrh obyvatelky Chebu a po zjištění stavu památníku se správní rada ujala nápravy zanedbaného stavu pomníku.
Umístit vlastními náklady lavičku u chebské kašny v blízkosti Egerlandského muzea v Marktredwitz shledala správní rada jako přínosné rozšíření aktivity, a tím i informace o své existenci a činnosti, za hranice města.
Pod hrází přehrady Skalka vzniklo za pomoci Nadačního fondu Historický Cheb a ve spolupráci s další městskou nadací Chebský Les, která finančně přispěla na rekultivaci tohoto prostoru, příjemné zákoutí, kterému dominuje Goethova lavička.